W jaki sposób działa karta przedpłacona prepaid?


W niektórych sklepach internetowych nie będziemy mieli możliwości szybkiego dokonania płatności za pośrednictwem przelewu bankowego. Takie ograniczenie często pojawi się chociażby w przypadku zakupów w zagranicznym sklepie online. W takich sytuacjach niezwykle pomocna może się okazać karta przepłacona zwana również kartą prepaid. Jak działa ta metoda płatności oraz w jakich sytuacjach możemy z niej skorzystać?

Jak posługiwać się kartą płatniczą prepaid?

Kartę przedpłaconą możemy wykorzystać dokładnie tak samo jak tradycyjną kartę płatniczą. Jedyna różnica polega na tym, że karta prepaid posiada z góry ustalony limit wydatków. Po jego osiągnięciu karta staje się bezwartościowa i należy kupić nową. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kart płatniczych, zwykle spotkamy się z logiem Mastercard oraz VISA. Karty często zamawiają dla swoich klientów rożne sklepy oraz serwisy usługowe. Bardzo często spotkamy się z kartami podarunkowymi. To nic innego jak karta prepaid, którą można wykorzystać w konkretnym miejscu.

Jakie są główne atuty karty przedpłaconej?

Coraz większą wagę przywiązujemy do bezpiecznych płatności internetowych. Niestety, w Internecie, nasza karta jest narażona na ataki hackerów. W takiej sytuacji możemy stracić bardzo dużą kwotę z rachunku bankowego. Karta prepaid nie jest połączona z kontem w banku i sama w sobie stanowi środek płatniczy. W przypadku kradzieży lub ataku hackerskiego stracimy tylko tyle ile było na karcie. Inną zaletą płatności kartą prepaid jest anonimowość. Do jej zakupu nie podajemy danych osobowych. To oczywiście może zostać wykorzystane również przez przestępców.

Prepaid jako alternatywa dla innych metod płatności online

W związku z wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz anonimowością, karty prepaid bardzo często są wykorzystywane w płatnościach online. Wiele osób wykorzystuje ją przy mikropłatnościach w aplikacjach mobilnych oraz usługach internetowych. Zdarzają się sytuacje, w których zakupów online nie możemy opłacić szybkim przelewem bankowym. Wtedy, doskonałą alternatywą będzie płatność bezpieczną kartą przedpłaconą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>