Książki o finansach, które warto przeczytać


Najlepsze książki o tematyce finansowej to niekoniecznie bestsellery, które napisane prostym językiem często nie zawierają żadnych praktycznych wskazówek. Na początku warto również unikać profesjonalnych podręczników, które wymagają zaawansowanej znajomości ekonomii by zrozumieć ich przesłanie. Spróbowaliśmy ocenić najlepsze książki o finansach, które warto przeczytać. Wzięliśmy pod uwagę ich język oraz treść, która będzie zrozumiała także dla osób, które nie posiadają doktoratu z nauk ekonomicznych.

Benjamin Graham – Inteligentny Inwestor

Książka, która została wydana w 1949 roku. Jej autor, jeden z najznamienitszych inwestorów w historii dorobił się m.in. na wielkim kryzysie. Mimo upływu lat, ta książka do dziś jest nazywana biblią inwestora. Zawiera ponadczasowe zasady oraz błędy, których powinniśmy się wystrzegać. Graham opisuje konkretne sytuacje z dziedziny inwestycji. Najnowsze wydania posiadają zaktualizowane przypisy innego, wielkiego inwestora, Warrena Buffetta. Książka napisana przyjemnym językiem. Potrafi wciągać na wiele godzin, dzięki czemu, czytamy ją dosyć szybko. To kompleksowa dawka przykazań, dla osób, które planują zająć się inwestycjami.

Bodo Schäfer – Droga do finansowej wolności

To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą uniezależnić się od pracy na etacie. Książka w przystępny sposób uczy nas prawidłowego oszczędzania oraz odkładania środków, które następnie możemy wykorzystać do budowania niezależności finansowej. Napisana przystępnym językiem książka potrafi zainspirować i zachęcić nas do zmiany światopoglądu. Sam autor w wieku 16-lat wyemigrował do Stanów Zjednoczonych gdzie rozwijał się pod okiem mentora. Jak sam twierdzi, w wieku 30-lat był niezależny finansowo. Teraz, na kanwie własnych doświadczeń oraz nauk swojego mentora chce przekazać pożyteczną wiedzę innym osobom.

Jeff Walker – Zdobyć Rynek

Jest to bestseller o tematyce finansowej, który warto przeczytać. Autor dorobił się wielkiego majątku na własnym biznesie internetowym rozkręcanym od podstaw. Książkę warto traktować jako źródło inspiracji i pozytywnej energii do pracy. Same sposoby zdobywania rynku są już nieco nieaktualne w dobie dzisiejszego Internetu. Niemniej jednak, niektóre sposoby zdradzane przez autora są bardzo ciekawe i z całą pewnością przydarzą nam się przy rozkręcaniu własnego biznesu online.

Joseph Murphy – Potęga Podświadomości

Książka napisana przez Murphy’ego nie traktuje bezpośrednio o tematyce finansowej. Jest to jednak pozycja, którą powinien przeczytać każdy z nas. Autor w prosty sposób opisuje czym jest ludzka podświadomość oraz jak wielki potencjał ze sobą niesie. Jednocześnie, wskazuje na to, jak opłakane skutki może mieć negatywne myślenie zakorzenione w naszym umyśle. Potęga Podświadomości przybliża również prawo przyciągania, które głosi, że człowiek przyciąga do siebie różnych ludzi i zdarzenia poprzez to, co zaprogramował swoimi myślami w podświadomości.

Robert Kiyosaki – Bogaty ojciec biedny ojciec

Kolejna książka będąca dawką pozytywnej energii oraz potężnej motywacji. Autor opisuje swoją drogę do niezależności finansowej oraz przytacza historię dwóch ludzi: swojego ojca, który mimo ciężkiej pracy na etacie musiał zmagać się z biedą, oraz ojca swojego kolegi, który budował własną firmę i konsekwentnie dążył do niezależności finansowej. Książka warta przeczytania głównie za sprawą ciekawego przedstawienia różnic mentalnych między człowiekiem bogatym i biednym. Założenia potwierdzają to o czym mówi nam Potęga Podświadomości.

Milton Friedman – Wolny wybór

Jeden z największych ekonomistów w dziejach postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami. Książka porusza bardzo trudne zagadnienia, ale Milton Friedman udowadnia, że można je przedstawić prostym i barwnym językiem. Jakie są żelazne prawa rynku? Jak na rynek wpływają politycy oraz nadzór finansowy? Dlaczego liberalizm i wolny rynek to dobra droga dla każdego państwa? Książka Friedmana jest niezwykle pouczająca oraz uczy potencjalnego inwestora lub przedsiębiorcę, jak wykorzystać rynek na swoją korzyść. 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>