Barometr Providenta: na Wielkanoc wydamy 563 zł

Barometr Providenta pokazuje, że na tegoroczne święta wielkanocne Polacy wydadzą średnio 563 zł. Ta kwota nieznacznie wzrosła od środków przeznaczanych na Wielkanoc w ubiegłym roku, czyli o ponad 43 zł. Najwięcej na przygotowania świąteczne wydadzą oczywiście rodziny wielodzietne.

Wielkanoc w Polsce, czyli ile kosztują święta w naszym kraju

Barometr Providenta po raz kolejny przeprowadził badania i jak z nich wynika, blisko połowa Polaków planuje przeznaczyć na tegoroczne święta wielkanocne 563 zł. To aż o 43 zł więcej niż w 2018 roku i aż o 140 zł więcej w porównaniu do 2017 roku. Największe wydatki na organizację świąt deklarują rodziny wielodzietne, bo aż blisko 615 zł. Z kolei osoby, które nie mają dzieci, planują przeznaczyć na święta 460 zł. Dane te nie uwzględniają podziału na miejsce zamieszkania. Co to właściwie oznacza? Zarówno mieszkańcy miast, jak i obszarów wiejskich, w planach mają wydać na tegoroczne święta wielkanocne podobne sumy.

Większa rozwaga w dysponowaniu świątecznym budżetem

Z Barometru Providenta wynika również, że co dziesiąty przebadany Polak zapowiada większą rozwagę w wydatkach świątecznych. Oznacza to, że przebadani planują podchodzić ostrożniej do wydatków i bardziej je rozplanować, by jak najlepiej wykorzystać domowy budżet. Tylko 5 procent wskazało, że ich święta będą droższe w porównaniu do poprzedniego roku.

Tradycyjne święta nadal na topie

Co więcej, większość domowego budżetu zostanie przeznaczona na przygotowanie świątecznych potraw, bo jak wynika z badań, Polacy nadal cenią tradycję i tegoroczne święta wielkanocne wolą spędzić w domu z rodziną. Aż 77 procent badanych wskazało, że spędzi święta w swoim miejscu zamieszkania. 40 procent badanych deklaruje, że odwiedzi rodzinę, znajomych lub przyjaciół. Tylko 2 procent badanych wskazało, że z tej okazji  wyjedzie na wczasy, czy wycieczkę i po prostu przeznaczy czas świąt na dodatkowy odpoczynek poza miejscem zamieszkania, oczywiście z dala od rodziny i znajomych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>